Johann Baptist Homann
    1664 Kambach – 1724 Nürnberg

    – »Tabula Selenographica in qua Lunarium Macularum exacta Defcriptio fecundum Nomenclaturam Praeftantiffimorum Aftronomorum tam Hevelii quam Riccioli …« –

    Aufrufpreis 1.000 EUR

    Kolor. Kupferstich. Mittelfalz. 49 x 57 cm. 52,5 x 61 cm. In der Platte bez. Das Blatt liegt lose.
    – Zustand: gut.
    – Lit.: Th.-B. XVII, S. 423/424.